
Advantage C3025S 5.1 home cinema cable-set 30 m²
5.1 home cinema cable set for rooms up to 30 m²


The technical fittings for this model are impressive, especially for this price range: a 150 Watt Class D output power amplifier, side-mounted 250 mm woofers contained in a bass-reflex diaphargm size of almost 30 liters. The result is a powerful bass, up to 38 Hz (-3dB).
| Description | Item |
|---|---|
| Width | 26 cm |
| Height | 40 cm |
| Depth | 40 cm |
| Weight | 15 kg |
| Description | Item |
|---|---|
| Standby-Function | Yes |
| Level control | Yes |
| Output performance amplifier: Bass driver | 150 W |
| Description | Item |
|---|---|
| Lowest frequency (-3 dB) | 25 Hz |
| Equalization port (position) | Front |
| Equalization port | 1 |
| Cabinet material | MDF |
| Cabinet surface | Laminated |
| Net internal volume | 29.1 L |
| Bass/Midrange driver (diameter) | 250 mm |
| Maximum sound pressure level | 100 dB/1m |
| Enclosure type | Bass reflex |
Please check whether required cables are included.