
High-Speed HDMI® Cable with Ethernet
Highspeed HDMI flat cable supports all current specifications such as 4K 50/60p and 4K 3D

High quality is important to us that's why we recommend selected partners such as Panasonic, for technically excellent interaction between all components. If you don't want to compromise on picture quality either, the Panasonic DP-UB824 Blu-ray player will bring all your dreams into your living room.





Ultra HD 4K Blu-ray player with Dolby Atmos, Dolby Vision, state-of-the-art HCX processor and Multi HDR support including HDR10+ for a true-to-life movie experience
| Description | Item |
|---|---|
| Width | 43 cm |
| Height | 6.2 cm |
| Depth | 20.8 cm |
| Weight | 2.2 kg |
| Description | Item |
|---|---|
| AAC | Yes |
| AIFF | Yes |
| FLAC | Yes |
| WAV | Yes |
| Dolby Atmos | Yes |
| Dolby Digital | Yes |
| Dolby TrueHD | Yes |
| Dolby Vision | Yes |
| DTS-HD High Resolution Audio | Yes |
| DTS-HD Master Audio | Yes |
| DTS:X | Yes |
| HDR10+ | Yes |
| Dolby Digital Plus | Yes |
| BDAV | Yes |
| Blu-ray | Yes |
| CD-Audio | Yes |
| DVD-Audio | Yes |
| DVD-Video | Yes |
| Blu-ray | Yes |
| CD | Yes |
| DVD | Yes |
| Description | Item |
|---|---|
| LAN | Yes |
| Wifi | Yes |
| Video outputs - HDMI | 1 |
| Digital outputs optical | 1 |
Please check whether required cables are included.
Minimum age: 18. You must
live in either Austria, Belgium, Spain, France, Ireland, Italy, Luxembourg, the
Netherlands, or Portugal. Depending on country, installment payments can be made
using a credit card, a debit card, or SEPA direct debit.
Pending credit check performed by Alma. Duration of financing comprises either
2 or 3 monthly installment payments as chosen by the consumer. Customers paying
Alma installments pay no fees, effective annual interest of 0.00% applicable to
loan agreements concluded between 15/04/2026 and 21/04/2026. 0% financing is restricted
to selected products and order values ranging between 99 EUR and 5,000 EUR,
only for transactions in euros. Individual monthly installments for your order
depend on value of goods and will be displayed to you on the relevant product pages as well as the Alma checkout.
Creditor: Alma SAS, 176 Avenue Charles de Gaulle, 92200 Neuilly-sur-Seine, France. Security of payments guaranteed by Alma and its service providers. All payments protected by 3D Secure. Depending upon country, eligible customers must have a valid and accepted credit or debit card as a payment source, or share their SEPA direct debit information with Alma.
More information about Alma Installments can be found here: https://teufelaudio.com/payment-options