
THEATER 500 Surround + Denon AVC-X3800H + BenQ W4000i "5.1"
With projector and AV receiver

High quality is important to us, which is why Teufel recommends select partners such as BenQ for technically impeccable compatibility between all components. The state-of-the-art BenQ W4000i brings together a refined home cinema experience up to professional standards with the latest in Smart TV features with Android TV.



| Description | Item |
|---|---|
| Width | 42.05 cm |
| Height | 13.5 cm |
| Depth | 31.2 cm |
| Weight | 6.6 kg |
| Description | Item |
|---|---|
| Android | Yes |
| Description | Item |
|---|---|
| HDR10+ | Yes |
| Description | Item |
|---|---|
| Video inputs- HDMI | 2 |
| 3.5 mm jack socket - out | 1 |
| Digital outputs optical | 1 |
Please check whether required cables are included.

Ultra HD 4K Blu-ray player with Dolby Atmos and Multi HDR support including HDR10+ for superior picture quality with lifelike contrast and colour

Ultra HD 4K Blu-ray player with Dolby Atmos, Dolby Vision, state-of-the-art HCX processor and Multi HDR support including HDR10+ for a true-to-life movie experience

Ultra HD 4K Blu-ray player with Dolby Atmos and Multi HDR support including HDR10+ for superior picture quality with lifelike contrast and colour

Highspeed HDMI cable supports all current specifications such as 4K 50/60p and 4K 3D

Speaker and vocal microphone with excellent price/sound ratio for musicians, artists, performers and speakers

2-channel all-in-one DJ system for the DJ software recordbox by Pioneer DJ (free licence included) or for stand-alone operation without computer

2-channel DJ controller for various apps (reckordbox, serato DJ Pro, serato FX, serato P'nT DJ, VirtualDJ, TRAKTOR PRO 3)